RuyaTabirleri.bbs.tr

Ana sayfa » » Rüyada Haram Görmek

Rüyada Haram Görmek

Rüyada haram görmek, kişi için pek çok olumsuzluğa işaret eden bir rüyadır. Genel olarak bütünüyle açıklanması gereken rüya, dini inancın kişide zayıfladığına, maneviyata önem verilmemesi yüzünden maddiyata aşırı düşkünlük yaşandığına, çıkarlarının peşinden koşan rüya sahibinin gerçek dostlarından bir bir uzaklaşacağına alamettir. Yasalar karşısında haksız konuma düşülecek işlere bulaşılacağını veya kişinin gelirini illegal yollardan kazanarak haram yediğini de bildiren rüya bir uyarı olarak ele alınmalı ve yaşam şeklini, düşünce şeklini en kısa zamanda değiştirecek şekilde hareket edilmelidir. Özellikle çevresi kötü olan veya kötü işlerle uğraşan kimselerin en kısa zamanda çevre değişikliğine gitmelerinin hayırlarına olacağını bildiren rüya, haramdan uzak durmak konusunda da ikazda bulunur.

İçindekiler

Rüyada Haram Yemek

İslami açıdan uygun olmayan bir hayat sürüldüğüne ve kişinin her geçen gün batağa saplandığına işaret eder ve dikkatli olunmadığı takdirde kişiyi çok daha büyük belaların beklediği konusunda da ikazda bulunur. Sıkıntı ve bela dolu günler içinde olunduğuna, yetinmeyi bilmeyen kişinin gözünü hırs bürümesi nedeniyle başarısızlıklarla dolu bir iş hayatı olacağına da yorumlanır. Yanlış şekilde yaşayan rüya sahibinin pek çok olumsuz deneyim yaşayacağını, yaşam şekli nedeni ile izole edilen bir yaşam süreceğini bildirir.

Rüyada Haramdan Uzak Durmak

Kişinin her adımını dikkatli ve itikadına uygun şekilde attığını, ahiret hayatına dair hazırlık yaparak Allah’ın emirlerine uygun şekilde yaşayacağını ve inancını her şeyin üstünde tutacağını bildirir. Emek vererek gelir elde etmek, kısmetin ve nasibin bolluğu anlamına da gelen rüya, her zaman doğru yolda ilerleyen kişinin kötülüklerden muaf bir hayat süreceğine ve huzurlu bir aile yaşantısı içinde mutlu olacağını delalet eder.

Rüyada Haram Görmenin Psikolojik Yorumu

Dini açıdan inancına sahip çıkan ve bu şekilde yaşamaya gayret eden, haksızlık yapmaktan uzak duran, vicdan muhasebesi içinde olan kimselerin hata yapmaktan duydukları endişenin sembolüdür.


Bu sayfayı sevdiklerinle paylaşarak bize destek olmak ister misin?

TwetlePaylaşPinterestRedditTumblrLinkedin

Rüyada Haram Görmek ile ilgili yorum yap
Copyright © RuyaTabirleri.bbs.tr - 2020